pol-aqua.pl

Blog tematyczny o budownictwie, wnętrzach i inspiracjach.

Dom

Mieszkanie w Gdańsku? Sprawdź dlaczego warto!

Mieszkanie w Gdańsku? Sprawdź dlaczego warto!

Niezależnie od tego czy pragnie się kupić mieszkanie w Gdańsku na użytek własny czy też pod wynajem lub do odsprzedania – jest to doskonała decyzja. Ceny mieszkań w Gdańsku nie maleją, a wręcz przeciwnie – od wielu lat zauważalna jest tendencja wzrostowa. Dlaczego jeszcze mieszkanie w Gdańsku jest doskonałym wyborem? Przekonasz się o tym czytając poniższy artykuł.

Atuty Gdańska

Gdańsk jest miastem różnorodnym, rozbudowanym , pełnym atrakcji i możliwości. Ludzie z całej Polski a często i z różnych zakątków świata marżą o tym, by przeprowadzić się do Gdańska w celu zapewnienia sobie i swoim dzieciom lepszej przyszłości. Na obszarze Gdańska i jego okolic funkcjonuje wiele, znakomitych placówek edukacyjnych i opiekuńczych: żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, średnich oraz wyższych o zróżnicowanym profilu i wysokim poziomie edukacyjnym. Przekłada się to na rynek pracy, na którym każdy może znaleźć pracę – niezależnie od kwalifikacji.

Gdańsk słynie także ze znakomitego klimatu i pięknych terenów zielonych a dla wielu bliskość Morza Bałtyckiego jest czynnikiem przeważającym  w podjęciu decyzji o zamieszkaniu w Gdańsku lub jego okolicach. Dodatkowo Gdańsk jest miastem doskonale skomunikowanym a to za sprawą Szybkich Kolei Miejskich, mnogości linii autobusowych, dobrze rozwiniętych ścieżek rowerowych i pieszych.  Ponadto w Gdańsku – ze względu na rozbudowany rynek deweloperski – można kupić  nieruchomości o zróżnicowanym metrażu, układzie pomieszczeń i w wielu lokalizacjach.

Zalety i wady mieszkań

Najpopularniejszym typem nieruchomości w Gdańsku i jego okolicach są mieszkania.  Z jakiego powodu mieszkania w Gdańsku lub Pruszczu Gdańskim cieszą się tak ogromną popularnością? Przede wszystkim dlatego, że mieszkania w Gdańsku jest łatwo wynająć: nie brakuje tu studentów lub ludzi przeprowadzających się tu za pracą. Mieszkanie jest też o wiele łatwiej sprzedać aniżeli dom. Kupując mieszkanie w stanie deweloperskim i chcąc je wykończyć potrzebnych jest znacznie mniej pieniędzy aniżeli  w przypadku domów.  Mniejsze są też koszta wyposażenia wnętrz.

Jeżeli szukasz mieszkania w Gdańsku, to koniecznie sprawdź aktualną ofertę tego dewelopera na stronie https://activa.pl/oferta/mieszkania-gotowe-do-odbioru-gdansk 

Żyjąc w budynku wielorodzinnym możemy poznać wielu ludzi i nawiązać z nimi przyjazne relacje na wiele lat, korzystając jednocześnie z ich pomocy w razie potrzeby.  Z drugiej strony – jeśli trafimy na sąsiada, z którym ciężko będzie nam się porozumieć i który okaże się problematyczny: życie w mieszkaniu może stać się nieprzyjemne.

Dla wielu ogromnym minusem mieszkań jest brak dostępu do prywatnego terenu zielonego. Obecnie jednak deweloperzy w Gdańsku – chcąc zapewnić klientom maksymalny komfort – projektują budynki wielorodzinne w taki sposób, by mieszkania na parterze miały dostęp do ogródków a mieszkania na wyższych piętrach – do dużych tarasów.

Zaletą życia w mieszkaniu jest to, że nie trzeba martwić się o dokonywanie napraw ogrodzenia, budynku, pilnowanie terminów przeglądu instalacji czy nawet sprzątanie korytarzy. Zarządcy wspólnot mieszkaniowych organizują wszystkie te czynności za mieszkańców.

Na jaką firmę deweloperską postawić?

Na obszarze Gdańska funkcjonuje wiele firm deweloperskich. Na co zwracać uwagę przy wyborze  jednej z nich? Przede wszystkim musi spodobać nam się oferta sprzedażowa danego dewelopera: im bardziej obszerna i zróżnicowana tym lepiej bo jest z czego wybierać. Istotne jest doświadczenie działalności w branży: firmy deweloperskie takie jak Activa, działające na rynku od wielu lat, doskonale znają oczekiwania klientów, mają podpisane kontrakty z renomowanymi firmami budowlanymi lub zatrudniają specjalistów w tej dziedzinie, są w stanie świadczyć profesjonalne usługi doradcze np. w zakresie wyboru sposobu finansowania i uzyskania zewnętrznego źródła finansowania lub w innych kwestiach.

Activa jest jednym z nielicznych podmiotów na rynku oferujących tak wysoki standard wykończenia wnętrz bez podnoszenia cen za metr kwadratowy mieszkania. W skład podwyższonego standardu deweloperskiego wchodzą:

  • murowane ściany działowe,

  • ściany oraz sufity szpachlowane i malowane na biało,

  • granitowe parapety,

  • drzwi zewnętrzne renomowanej firmy,

  • balkony wykończone antypoślizgowym granitem lub deską kompozytową,

  • zamontowane grzejniki panelowe/drabinkowe,

  • zamontowany osprzęt elektryczny.

O wysokiej jakości i dbałości o klienta świadczy także wygląd klatek schodowych w budynkach firmy deweloperskiej Activa: są one wykańczane płytkami granitowymi gwarantującymi wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie oraz wysoką odporność na ścieranie.  Bryły budynków projektowane są przez wykwalifikowanych architektów dzięki czemu budynki te przyciągają uwagę i zachwycają kształtem oraz kolorystyką.

Mieszkanie w Gdańsku – podsumujmy! 

Kupując mieszkanie w Gdańsku możemy zyskać: ze względu na szerokie możliwości wynajmu lub też z uwagi na możliwość zakupu mieszkania, jego wyremontowania i sprzedaży z zyskiem. Mieszkania w Gdańsku są popularnym typem nieruchomości a ich zakup wymaga znacznie mniejszych nakładów finansowych niż zakup domu. Decydując się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim warto sprawdzić renomę firmy deweloperskiej oraz jej ofertę sprzedażową.

Jeżeli szukasz mieszkania w okolicach Gdańska, np. w Pruszczu Gdańskim, to warto poznać ofertę Activa dostępną na stronie https://activa.pl/oferta/mieszkania-pruszcz-gdanski 

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

O autorze

Grupa pasjonatów wszystkiego co z domem związane: wystroju wnętrz, budownictwa, dodatków. W naszych artykułach dzielimy się wiedzą oraz doświadczeniem ze świata aranżacji wnętrz oraz budownictwa.