Do pewnego czasu kominki kojarzone były z domami jednorodzinnymi. Chodzi bowiem o to, że mogły się na niego zdecydować te osoby, które posiadały system kominowy i wentylacyjny. Nie było innej możliwości, jeżeli chodzi o tego typu urządzenia. Na szczęście technologia mocno poszła do przodu. Dzięki temu istnieje możliwość montażu tego typu urządzeń w mieszkaniach. Dokładnie chodzi o biokominki, których długość spalania uzależniona jest od kilku parametrów.
Zdrowe biokominki w mieszkaniach
Może nie każdy wie, ale na biokominki (dostępne są one np. na stronie https://www.komineo.pl/biokominki) można spojrzeć jak na urządzenia, które mają pozytywny wpływ na zdrowie. Dzieje się tak przez to, że w trakcie spalania ekopaliwa dochodzi do poprawy wilgotności powietrza. Przy czym owa wilgotność nie jest przesadnie duża. Dodając kilka kropel do paliwa, będzie można także zaoferować całej rodzinie zdrowotną aromaterapię. Wśród innych zalet biokominków można wymienić:
-
nieograniczone możliwości – przy tego typu urządzeniach nie trzeba przejmować się tym, że ktoś nie posiada wentylacji lub instalacji kominowej. Do tego można biokominek postawić dosłownie wszędzie. Dzięki nim można zabudować wnęki, ale także postawić w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, bezpośrednio na ziemi, dzięki czemu zyskuje się ciekawe możliwości aranżacyjne;
-
ekologia – nikt nie musi obawiać się o to, że dojdzie do wytworzenia szkodliwego CO2, który ma negatywny wpływ na jakość powietrza. W ten sposób można zadbać nie tylko o czyste powietrze, ale także drogi oddechowe;
-
oryginalny design – do wyboru są biokominki, które można dopasować do wszystkich wnętrz, np. nowoczesnych, klasycznych, glamour, itd. Wybór wykończenia jest naprawdę duży, więc każda osoba jest w stanie znaleźć coś, co będzie spełniać jej oczekiwania.
Biokominek vs. kominek na prąd
Wiele osób obydwa te rodzaje urządzeń stawia często w jednej linii. Warto się do tego odnieść, ponieważ ma się do czynienia z dwoma różnymi kominkami. Do uruchomienia biokominka potrzebne jest paliwo, które należy podpalić. Tylko dzięki temu na palenisku pojawi się ogień, który na dodatek będzie w stanie zapewnić ciepło. W całości będzie ono oddawane do wnętrza pomieszczenia, co z pewnością zostanie docenione w okresie zimowym. Kominek na energię elektryczną uruchamia się przy pomocy przycisku on/off. Do tego należy pamiętać o tym, że ma się do czynienia z urządzeniem, które nie oddaje ciepła. Ogień jest tylko imitacją, która nie daje tak przyjemnego wrażenia jak w przypadku biokominków lub tych w wersji tradycyjnej.
Biokominki do domowych wnętrz
Aktualnie biokominki można podzielić na te, które można umieścić wewnątrz i na zewnątrz. Dzieli się je także ze względu na rodzaj montażu, jak również mobilność. Ważne jest to, aby zadbać o jego właściwie zabezpieczenie, dzięki czemu nie będzie on stanowił zagrożenia dla domowników. W końcu nie można zapomnieć o tym, że ma się do czynienia z kominkiem, który wydziela wysoką temperaturę. Umieszczenie biokominka na plastikowych powierzchniach lub stawianie obok sprzętów elektronicznych, nie będzie rozsądnym krokiem. Istnieje za to możliwość jego wykończenia różnymi materiałami. Przy czym należy sprawdzić ich odporność na działanie wysokich temperatur. Do najczęściej wybieranych materiałów zaliczyć można cegły. Dzięki nim można stworzyć oryginalną dekorację, która będzie w stanie sprawdzić się w sypialni, w pokoju dziennym lub innym pomieszczeniu.
Artykuł sponsorowany